Česky English

KORUNKY A MŮSTKY

Korunky se zhotovují v případě větší ztráty a oslabení zubu, kdy nelze tento stav ošetřit výplní. Vedle funkčnosti slouží korunky rovněž k zachování či vylepšení estetického vzhledu chrupu. Korunka představuje jakýsi plášť, který se nasadí na obroušený zub, a dále jej zpevňuje. Mezi nejčastěji používané patří korunky metalokeramické a korunky celokeramické. Oba typy jsou zhotoveny z dentální keramiky, tzv. porcelánu.

Metalokeramická korunka má pro zvětšení mechanické odolnosti pod keramikou  „napálen“ vnitřní základ z kovu, který není na pohled viditelný.

Stále větší oblibu si dnes získávají korunky celokeramické. Celokeramická korunka má vnitřní kostru tvořenu z nekovového vysoce odolného materiálu. Takovouto korunkou dobře prochází světlo, a je tak k nerozeznání od zdravého zubu. Výhodná je též pro pacienty, kteří trpí alergií na kovy a jejich slitiny.

 

Aktuální informace

Dentální hygiena i pro neregistrované pacienty

12.11.2013
Provádíme dentální hygienu i pro pacienty, kteří jsou registrováni u jiného lékaře. Objednejte se k naší dentální hygienistce. Těšíme se na Vaši návštěvu!
Více informací

Přijímáme nové pacienty

19.01.2012
Naše ordinace přijímá nové pacienty. V případě zájmu se prosím objednejte na bezplatnou vstupní konzultaci. Těšíme se na Vás!
Více informací

Zubní ordinace Brno
MUDr. Vladan Vondráček
Hlinky 112a
60300 Brno
Tel: 549 212 546
e-mail: ordinace@vladanvondracek.cz

Vladan Vondráček - ZnamyLekar.cz