Česky English

DENTÁLNÍ HYGIENA

Dentální hygienu provádí buďto zubní hygienistka  nebo lékař. V průběhu první návštěvy ošetřující pacienta podrobně vyšetří, stanoví podrobné indexy stavu dásní, parodontu a úrovně ústní hygieny, zjistí jaké má pacient v této oblasti hygienické návyky a jaké typy pomůcek zubní hygieny pacient používá. Vysvětlí pacientovi příčiny jeho problémů, nacvičí s ním správné metody čištění zubů a vybere vhodné dentální pomůcky, včetně mezizubních kartáčků a zubní nitě. Provede základní odstranění zubního kamene, vyleštění povrchu zubů (polishing) a event. lokální fluoridaci v místech, kde se odstranil zubní kámen. Při této úvodní návštěvě se také stanoví přibližný počet vhodných návštěv  nutných pro odstranění problémů v dutině ústní (přítomnost zubního kamene, zubního pigmentu, krvácení dásní, zápach z úst, parodontitida) a dále pak dle  situace u konkrétního pacienta se vyvine režim pravidelných návštěv zubní hygieny. Frekvence tzv.recallů je odlišná např. u pacientů s parodontitidou. Ošetření je bezbolestné, pokud jsou dásně citlivé, používají se znecitlivující gely a v případě „hloubkového" odstraňování zubního kamene – tzv. kyretáží, aplikuje před ošetřením pacientovi zubní lékař lokální anestezii. Návštěvu u zubní hygieny u pacientů se zdravými zuby a dásněmi doporučujeme alespoň 1x za 6 měsíců a u některých pacientů i častěji.

Zubní kámen

Aktuální informace

Dentální hygiena i pro neregistrované pacienty

12.11.2013
Provádíme dentální hygienu i pro pacienty, kteří jsou registrováni u jiného lékaře. Objednejte se k naší dentální hygienistce. Těšíme se na Vaši návštěvu!
Více informací

Přijímáme nové pacienty

19.01.2012
Naše ordinace přijímá nové pacienty. V případě zájmu se prosím objednejte na bezplatnou vstupní konzultaci. Těšíme se na Vás!
Více informací

Zubní ordinace Brno
MUDr. Vladan Vondráček
Hlinky 112a
60300 Brno
Tel: 549 212 546
e-mail: ordinace@vladanvondracek.cz

Vladan Vondráček - ZnamyLekar.cz